خطيب نماز جمعه تهران به حادثه تلخ زاهدان اشاره كرد و گفت: فاجعه زاهدان حادثه‌اي بود كه همه مردم عزيز ما را داغدار كرد و بيش از 300 نفر كشته و مجروح به دست اشرار آمريكايي‌ برجاي گذاشت.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله جنتي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به حادثه تلخ زاهدان افزود: خداوند به خانواده جواني كه جلوي آن فرد تروريسم را گرفت صبر بدهد كه مانع ورود آن فرد به مسجد و كشته شدن تعداد بيشتري از مردم شد.

وي در ادامه با اشاره به پيام مقام معظم رهبري در رابطه با فاجعه زاهدان گفت: مشخص است كه اعمال اصلي اين حادثه آمريكا و انگليس بوده است و البته هدف اصلي آن‌ها ايجاد تفرقه ميان شيعه و سني مي‌باشد زيرا كه اين كار در شب تولد امام حسين(ع) و در جمع شيعيان اتفاق افتاد، بنابراين اين‌ها قصد برهم زدن وحدت جامعه اسلامي را دارند، چراكه وحدت از رمزهاي بزرگ پيروزي انقلاب اسلامي است. همانطور كه امام (ره) نيز در وصيت‌نامه‌شان بر اين موضوع تاكيد داشتند.

دبير شوراي نگهبان قانون اساسي با بيان اين‌كه جنايتكار اصلي در حادثه زاهدان مشخص است، تصريح كرد: اين اتفاق دنباله اقدامات ريگي است كه حركت‌هاي انتحاري را در دستور دارند و اميدواريم كه اين آخرين بار باشد.

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران به تاكيدات اخير رهبري اشاره كرد و گفت: همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند جمهوري اسلامي اجازه نخواهند داد اين‌ها به اهداف شوم‌شان برسند و امكان ندارد جمهوري اسلامي اين طور خواب باشند كه به دشمن مجال دهد هر كاري مي‌خواهد بكند. همچنين مقام معظم رهبري فرمودند دستگاه‌هاي مسوول سه قوه مسوولند تا اين قضايا را پيگيري كنند و عوامل آن را شناسايي و به مجازات عمل خود برسانند پس بايد با قاطعيت، دشمن وحدت و امنيت مردم را شناسايي و مجازات كرد.

وي همچنين به بيانات مقام معظم رهبري در رابطه با وظيفه آحاد مردم اشاره كرد و گفت: همه در اين جريان تكليف دارند و بر همه مسلمانان واجب است كه با مصاديق بارز محاربه با خدا و رسول‌الله مقابله كنند. پس همه مردم تكليف دارند تا اگر افرادي را مي‌شناسند كه مشكوك هستند به دستگاه‌هاي اطلاعاتي و انتظامي معرفي كنند و البته مراقب باشند كه ابزار دست ‌آن‌ها نشوند و اين موضوع مربوط به شيعه و سني مي‌شود. همچنين روشنفكران و دانشگاهيان نيز وظايف سنگين‌تري دارند.

جنتي حادثه زاهدان را دنباله كار جريان ريگي دانست و گفت: ريگي اعتراف كرده است كه وابسته به آمريكا و انگليس بوده و با حمايت آن‌ها دست به اين جنايات مي‌زده و البته آبروي آمريكا را برده است اما براي آمريكا آبرو مطرح نيست و من از آمريكا و تروريست‌ها سوال دارم كه در طول اين 31 سال چه نفعي از تروريست برده‌اند و ما چه ضرري كرده‌ايم. در حالي كه ما هرجا شهيد داده‌ايم به نفع‌مان تمام شده و شما هرجا ترور كرديد به ضررتان شده است. پس مي‌پرسم چه هدفي از اين كار داريد و اين اقدامات شما ترور كور و بي‌ هدف است پس اگر هدف شما به دست گرفتن حكومت است اين سوال را مطرح مي‌كنم كه تروريست‌ها در كدام كشور توانسته‌اند حكومت را به دست بگيرند؟

وي با بيان اين‌كه عده‌اي وظيفه و هدف‌شان آدم‌كشي شده است، بيان كرد: هدف اربابان اين‌ها ايجاد اختلاف و تضعيف قدرت‌هاست ولي به كوري چشم شما در اين مملكت قدرتي به نام جمهوري اسلامي تشكيل شده كه اگر همه نيروهايتان را جمع كنيد با اين قدرت نمي‌تواند مقابله كنيد و چه بخواهيد و چه نخواهيد قدرت‌هاي سلطه‌گر غربي رو به زوالند و جمهوري اسلامي رو به صعود حركت مي‌كند.

آيت‌الله جنتي در ادامه با تقدير از عملكرد مجلس در رابطه با مصوبه تهيه و توليد سوخت با غناي 20 درصد گفت: از اين سوخت براي مصارف كشاورزي، صنعتي و پزشكي استفاده خواهيم كرد و اميدواريم مجلس از اين كارهاي خوب بسيار انجام دهد و اين نشان مي‌دهد كه دولت، ‌مجلس و مردم همه در يك سو حركت مي‌كنند.

وي افزود: با كشورهايي كه بخواهند هواپيماها و كشتي‌هاي ما را بازرسي كنند و به هواپيماهاي ما سوخت ندهند بايد مقابله شود و همانطور هواپيماها و كشتي‌هاي آن‌ها بازرسي شود و سوخت به آنها داده نشود و اين تهديدي جدي است كه بايد عملي شود، پس شان نمايندگان مجلس اين است كه هر جا حس كنند قرار است ضربه‌اي به جمهوري اسلامي وارد شود جلوي آن را بگيرند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به پنجم مرداد، سالگرد اقامه اولين نماز جمعه در تهران به امامت آيت‌الله طالقاني اشاره كرد و گفت: نماز جمعه ظرفيت بسيار بالايي دارد و خداوند روح امام را شاد كند كه نماز جمعه را استوار كرد و امروز اين دستگاه زنده و با ظرفيت بالا است و در واقع نمادي از وحدت مردم به حساب مي‌آيد و نشانه وحدت مردم و نظام است. همچنين مركزي براي تزريق معارف اسلامي و بصيرت‌بخشي به مردم مي‌باشد و نقش بي‌نظيري براي اهداف سياسي و عبادي خود دارد.

وي با تاكيد بر اين‌كه برگزاري نماز جمعه به جماعت از واجبات است، گفت: نماز جمعه مركز تصميم‌ گيري است و ظرفيت بالايي دارد كه بايد به خوبي از آن استفاده شود.

جنتي به روز جوان به مناسبت تولد حضرت علي‌ اكبر اشاره كرد و گفت: افتخاري بزرگ براي جوانان ما است كه روز آن‌ها روز تولد علي‌اكبر است و علي‌اكبر يعني الگويي از پيامبر كه پدرش فرمود شبيه‌ترين مردم به پيامبر بود و اين جوان شهادت‌طلب از شهادت در راه خدا استقبال مي‌كرد پس اي جوان عزيز افتخار كن و راه علي‌ اكبر را در پيش بگير و دنبال بي‌توجهي به دنيا و توجه به آخرت برو.

خطيب نماز جمعه اين هفته تهران خطاب به جوانان گفت: همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند از نظر علمي رشد كنيد و جسم و جان خود را حفظ كنيد و به تهذيب خود پرداخته و البته ورزش را فراموش نكنيد و من نيز اضافه مي‌كنم كه اي جوان قدر پدران خود را بدان كه براي عزت مملكت چه كارهايي كرده‌اند و هشت سال بلاهاي گوناگون را براي عزت اسلام و نسل آينده تحمل كرده‌اند و چطور به اسلام، ‌ملت و مملكت آبرو داده‌اند پس راه آن‌ها را ادامه بده.

جنتي همچنين در رابطه با مساله صرفه‌جويي تصريح كرد: اسراف در آب، ‌نان، ‌انرژي و موضوعات ديگر وجود دارد پس چرا بايد اسراف كرد در حالي كه به سلامت ملت ضرر مي‌زند و البته گناه بزرگي به لحاظ ديني به حساب مي‌آيد و حرام است و خدا مسرفان را دوست ندارد.

وي با بيان اين‌كه بسياري از گرفتاري‌ها را مي‌توان با صرفه‌جويي برطرف كرد، افزود: اگر جلوي اسراف گرفته شود پيشرفت‌هاي بسياري نصيب‌مان خواهد شد و البته مسوولان، ‌دستگاه‌ها و شركت‌هاي دولتي و عمومي بايد در اين زمينه براي مردم الگو باشند و از تجمل‌گرايي و فرهنگ مصرف غربي پرهيز كنند.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله جنتي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران همچنين با اشاره به بركات ماه شعبان بر خواندن دعاي ماه شعبان تاكيد كرد و گفت: بايد در اين ماه خود را پاك كرده و به خدا نزديك كنيم و نيمه شعبان شب ارزنده و عالي است كه شائبه شب قدر را دارد.

وي با بيان اين‌كه خداوند قسم خورده است دعاي كسي را رد نكند، گفت: آنچه زمينه استجابت دعا است، اخلاص است. پس خدا را با اخلاص بخوانيم و اخلاص آن است كه تمام توجه انسان به خدا باشد و اميدش از غيرخدا به كلي قطع شود.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه بيش از هزار روايت در مورد صاحب‌ الزمان (عج) وجود دارد، گفت: پيامبر بارها و بارها از حضرت مهدي(عج) ياد كرده‌اند، چراكه در سيره انبياء هر پيامبري بايد پيامبر بعد از خود را معرفي كند تا مردم گمراه نشوند.

جنتي تصريح كرد: مردم بدانند حق خيلي روشن است و بايد به دنبال آن و در انتظار آن باشيم و البته مقدمات آن را فراهم كنيم پس تا آنجا كه مي‌توانيم بايد عدالت را رعايت كنيم و جمهوري اسلامي بايد جمهوري عدالت باشد و مسوولين آن مسوولين اجراي عدالت باشند و همچنين در راستاي اجراي عدالت بايد به فكر مستضعفين نيز بود.
تاريخ : | | نویسنده : pcsharp |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته دیجی همکار
بهترین راه استفاده از خدمات لیزر
میز و صندلی تالاری
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
خرید گیفت کارت
انجام پایان نامه
کیسه پرکن
تأثیر نام تجاری در افزایش رتبه سایت
لیپوماتیک
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | آموزش کفپوش سه بعدی |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.